Słodycze na halloween

Słodycze na halloween

Coraz częściej w Polsce, niemal na równi ze świętem wszystkich zmarłych, obchodzi się halloween. Jest to święto, którego ważnym elementem jest to, że dzieci, w strojach inspirowanych horrorami, czy kreskówkami, chodzą od domu do domu i proszą o cukierki. Aby jednak w pełni celebrować to święto, nie wystarczą zwykłe czekoladki, z pomocą przyjdą nam specjalne słodycze na halloween. Takie słodkości z pewnością sprawią dzieciom dużo więcej radości, niż zwykłe cukierki. Wiele firm, produkujących batony, czy ciastka, wypuszcza specjalne edycje słodycze na halloween. Pod koniec października, warto więc wybrać się do sklepu i poszukać takich słodkości. 

 

Słodycze handmade

Jeżeli organizujemy imprezę w domu, warto samemu przygotować słodycze na halloween. W internecie znajdziemy mnóstwo przepisów, na wypieki ozdobione pajęczyną z waty cukrowej, czy krwią zrobioną z wiśniowej galaretki. Podczas takiej imprezy warto zadbać też o dekoracje, można pomyśleć o zastąpieniu tradycyjnych zasłon poszarpanym materiałem, imitującym pajęczyny, czy wydrążeniu dyni, tak aby można było w niej umieścić słodycze na halloween

słodycze na halloween

Polskie słodycze na halloween

Mimo, że w Polsce nie ma jeszcze tradycji obchodzenia halloween, to mamy też swoje tradycje jedzeniowe związane z tym dniem. W święto zmarłych, obok cmentarzy, bardzo często rozstawiają się stragany, na których można kupić polski odpowiednik słodycze na halloween. W każdym regionie asortyment na odpuście jest nieco różny, w Krakowie najpopularniejszy jest miodek turecki, w Warszawie pańska skórka, a na Lubelszczyźnie szczypki. Organizując więc imprezę halloweenową, możemy zaopatrzyć się też w tego rodzaju słodycze.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link:  https://www.slodyczezpomyslem.pl/oferta/produkty/halloween/