Dieta bez laktozy Łódź

Na czym polega dieta bez laktozy Łódź?

Dieta bez laktozy Łódź to opcja dla osób uczulonych na cukier mleczny  znajdujący się w nabiale. Można przyjąć, że dieta bez laktozy Łódź to forma leczenia nietolerancji. W ten sposób eliminuje się jej objawy tkj. bóle brzucha, wzdęcia, biegunki, czy wymioty. 

Dieta bez laktozy Łódź nie wyklucza spożywania nabiału. Można spożywać produkty, które poddawane są fermentacji, to znaczy: maślanki, kefiry, kwaśne śmietany, sery pleśniowe. Dzięki odpowiednio dobranej dieta pudełkowa łomianki – unika się wielu niedoborów, między innymi wapnia. Ponadto jest coraz większy dostęp do jogurtów i mleka z obniżoną zawartością laktozy. 

Dieta bez laktozy Łódź

Czym zastąpić laktozę?

Catering dietetyczny Warszawa oferuje dietę bez laktozy która może być tak samo smaczna i zdrowa, jak tradycyjna. Zamiast mleka krowiego można korzystać z jego roślinnych zamienników tkj. mleko kokosowe, ryżowe, migdałowe, czy sojowe. Na rynku jest coraz więcej przetworów mlecznych na bazie tych napojów roślinnych. 

W dieta bez laktozy Łódź ważne jest dostarczenie odpowiedniej ilości białka i wapnia. Ich dużą zawartość można znaleźć w rybach konserwowych, tofu, a także warzywach tkj. buraki i szpinak. 

Na jakie produkty uważać 

W dieta bez laktozy Łódź należy uważać na laktozę ukrytą w produktach przetworzonych. W przypadku jakiejkolwiek nietolerancji konieczne jest czytanie składów jedzenia. Ukryta laktoza znajduje się często w drożdżówkach, sosach, koktajlach, płatkach śniadaniowych, daniach gotowych, batonach, a nawet w parówkach i pasztetach  Sprawdź ofertę cateringu tutaj https://warszawskidzien.com/