Czym zastąpić klasyczne słodycze?

6 grudnia to okazja do wręczania prezentów zarówno młodszym jak i starszym. Dzień Świętego Mikołaja kojarzy się z dużą ilością słodkości, ponieważ to sprawdzony sposób na udany prezent. W końcu, które dziecko nie ucieszyłoby się z cukierków czy czekoladowych pralinek? Mimo że najmłodsi uwielbiają otrzymywać słodycze na mikołajki, nie zawsze są one dobre dla ich zdrowia. Aby mieć podczas obdarowywania czyste sumienie, przestawiamy kilka zdrowszych alternatyw.

słodycze na mikołajki

Słodycze na mikołajki bez cukru

Na co najłatwiej zamienić słodycze na mikołajki? Na przykład na ich odpowiedniki, które nie zawierają cukru. Coraz więcej osób decyduje się na zdrowszy tryb życia, więc w supermarketach dostępny jest większy niż kiedykolwiek wybór produktów z bardziej naturalnymi odpowiednikami cukru. Do grona najczęściej używanych słodzików możemy zaliczyć erytrytol, mannitol oraz ksylitol, zwany także cukrem brzozowym. Co więcej, taki słodycze na mikołajki zawierają znacznie mniej kalorii, więc mogą przyczynić się do przeciwdziałania otyłości.

Czekoladowa przekąska

Słodycze na mikołajki możemy zastąpić również suszonymi owocami, które są już naturalnie słodkie i pełne smaku. Dla bardziej wymagających smakoszy sprawdzą się te polane dodatkowo ciemną czekoladą. Taki prezent wciąż zaspokaja ochotę na słodkości, a jest mniej szkodliwy dla zdrowia. Tutaj najlepiej wypadają takie owoce jak żurawina, wiśnia lub śliwka. Będą rozpływać się w ustach i przypomną o słonecznych letnich dniach. Jeśli mówimy już o zatapianiu w czekoladzie, to nie można zapomnieć o bakaliach. Słodycze na mikołajki w formie chrupiących orzechów to niebywały rarytas, z którego ucieszą się zwłaszcza dorośli.

Więcej na https://www.slodyczezpomyslem.pl/oferta/produkty/boze-narodzenie/