Czekoladowe kule

Czekolada, smak dzieciństwa i nie tylko…

Kto nie lubi czekolady? Ten składnik jest pyszny w każdej postaci, zwłaszcza jeśli masz możliwość spróbowania czekoladowe kule, które są tak wyśmienite, że aż rozpuszczają się w ustach. Czekolada przekonuje nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy uwielbiają być zaskakiwani i to w bardzo słodki sposób. Czekoladowe kule to wspaniały prezent na dzień mamy, taty, ale również na święto zakochanych. Jest to naturalny afrodyzjak, który rozgrzeje wasze podniebienia, tym bardziej że do środka można wsadzić rozmaite dodatki, takie jak płatki róż czy maliny, a nawet truskawki. Czekoladowe kule mogą również pełnić ozdoby na stole wielkanocnym i posłużyć jako barwione pisanki.

czekoladowe kule

Czekoladowe kule – sposób przygotowania

Czekoladę gorzką roztapiamy w kąpieli wodnej. Pędzelkiem smarujemy dokładnie większą foremkę silikonową i odstawiamy do wyschnięcia na około 25 minut. Następnie wkładamy do zamrażalnika. Po tym czasie ponownie smarujemy czekoladą drugą warstwę i ponownie pozostawiamy do wyschnięcia. Tak wyschnięte półkule łączymy ze sobą w czekoladowe kule.

Dodatkowo, możemy przyrządzić mus truskawkowy, który idealnie nada się do deseru i delikatnie go neutralizuje. Do tego potrzebne nam będą dwa kilogramy truskawek, cukier oraz mikser. Truskawki kroimy na cienkie paseczki, cukier rozdrabniamy. Mieszamy truskawki z cukrem, delikatnie miksując, do czasu gdy nie powstanie delikatna masa. Na koniec wstawiamy do lodówki i możemy polać nim czekoladowe kule – da to wyrazisty akcent i neutralizuje słodkość czekolady. W przypadku gorzej czekolady zalecamy użyć więcej cukru do truskawek. Jeśli macie uczulenie ja truskawki, idealnie nadają się również jabłka czy maliny.

Taki deser zje każdy domownik w waszej rodzinie!

Dowiedz się więcej na https://www.slodyczezpomyslem.pl/produkt/zestaw-magiczne-kule-04-73/!