Cukierki bezcukrowe

Cukierki bezcukrowe- zdrowa przekąska?

W dobie rosnącej otyłości wśród dzieci i młodzieży każda okazja zastąpienia cukru jest warta wykorzystania. Spożywanie nadmiaru cukru koreluje ze spożywaniem większej ilości, co sprzyja otyłości, cukrzycy typu 1 czy innym chorobom układu sercowo-naczyniowego.
Cukierki bezcukrowe mogą być bardzo dobrą alternatywą dla popularnych słodyczy z cukrem. Cukierki bezcukrowe to jedna z najczęściej wybieranych przekąsek wśród słodyczy bezcukrowych. Jak wszyscy dobrze wiemy, cukierki bezcukrowe to szybka i wygodna, słodka przekąska, którą zawsze można ze sobą zabrać. W cukierki bezcukrowe zwykły cukier został zastąpiony słodzikiem, czyli ksylitolem. Cukierki bezcukrowe mogą być również wzbogacone o witaminy i minerały. Cukierki bezcukrowe z ksylitolem mają mniej negatywne oddziaływanie na zęby niż tradycyjne lizaki z cukrem.
Cukierki bezcukrowe występują w wielu odmianach smakowych – słodkie, kwaśne, owocowe, czy o smaku coca coli. Cukierki bezcukrowe są bezpieczne dla diabetyków i mogą pomagać w przepływie śliny, co może prowadzić do lepszego oczyszczania powierzchni zębów.

Cukierki bezcukrowe

Domowe lizaki bezcukrowe

Oprócz lizaków, które możemy dostać w różnych sklepach możemy także spróbować sami przygotować tego typu słodycze. W zależności od preferencji smakowych można zrobić lizaki, jakie tylko nam się podobają. Jednym z pomysłów może być lizak cytrynowy, który zrobimy z ksylitolu, ekstraktu z cytryny, patyczna oraz foremki. Podgrzewamy ksylitol aż się rozpuści, dodajemy ekstrakt z cytryny i wlewamy do foremki.

Sprawdź ofertę naszych cukierków bezcukrowych na https://krainaslodkosci.com.pl/35-cukierki