Chleb pita

Wymyślenie szybkiego i prostego obiadu, który nie będzie kosztował fortuny dla wielu stanowi prawdziwe wyzwanie. W takich sytuacjach bardzo pomocne okazują się gotowe produkty, które znacząco usprawniają proces przygotowania. Należy do nich między innymi chleb pita, z którego można przygotować wiele urozmaiconych i zdrowych posiłków.

Grecka uczta

Najprostszym sposobem na jego wykorzystanie będzie odniesienie do kuchni śródziemnomorskiej, skąd wywodzi się chleb pita. Na patelni wystarczy podsmażyć kawałki kurczaka z oregano, a następnie włożyć je do środka rozciętego na pół chlebka. Do tego idealnie sprawdzi się pokruszona feta, oliwki, sałata i świeże lub suszone pomidory. Dla poprawy smaku można dodać także przygotowane na bazie jogurtu i ogórka tzatziki. Taki chleb pita ma prawdziwie grecki aromat.

Grecki chleb

Ogniste doznania

Zwolennicy silniejszych aromatów także mogą w prosty sposób przemienić chleb pita w pełnowartościowy obiad. Mięso można poprawić ostrą papryką i kuminem, by zyskało zupełnie nową głębię smaku. Do tego szybki sos z połączenia ketchupu z jogurtem, papryka, kapusta, ogórek i w zaledwie kilka minut można otrzymać domowego kebaba, który nie dość, że smaczniejszy, to jeszcze będzie znacznie zdrowszy od tego ulicznego.

Chleb pita ma tak naprawdę wiele zastosowań. Jest to bowiem bardzo podstawowy produkt i za pomocą odpowiednich dodatków można nadać mu dowolny smak i sprawić, by każdego dnia dostarczał innych doznań i przenosił do najróżniejszych części świata. Wystarczy popuścić wodze wyobraźni, by przemienić chleb pita w pełnowartościowy i przepyszny posiłek.

Dowiedz się więcej na https://ekmek.pl/chlebek-pita-gdzie-kupic/!