Chleb arabski

Chleb arabski, czyli prostota

Chleb arabski jest bardzo podobny do polskiego chleba. Różnica jest wyczuwalna jednak w samym smaku. Pita to delikatne pieczywo bez zakwasu. Chleb zazwyczaj jest produkowany na zakwasie, stąd też jego kwaśny smak. Chleb arabki to prostota, która idealnie łączy się z innymi smakami. Można przygotowywać go w różnych, ciekawych kombinacjach. Z racji, że przygotowuje się go jedynie z czterech składników jest prosty w smaku i w przygotowaniu.

Chleb arabski

Chleb arabski jako doskonała przekąska

Organizując jakąkolwiek imprezę warto zadbać o przekąski. Chleb pita sklep podawany z różnego rodzaju nadzieniem będzie zdecydowanie dobrym wyborem. Można pokroić go na mniejsze kawałki imitujące nachosy, które można zamoczyć w hummusie. Dodatkowo, chleb pita kebab świetnie sprawdzi się wypełniony warzywami, sosem czy ulubionym mięsem odpowiednio przyprawionym. Ciekawym pomysłem będzie podanie chleba arabskiego z sosem tzatziki.

Zrób go sam!

Chleb arabski można dostać w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Jednak najlepiej przygotować go samemu w domu. Przepis jest bardzo prosty, a do jego przygotowania potrzebne będą nam jedynie mąka, woda, drożdże i sól. Chleb arabski należy wypiekać w wysokich temperaturach, do pojawienia się tak zwanej kieszonki, którą można wypełnić właśnie wspomnianym farszem. Nie obawiaj się jeśli nie jesteś mistrzem w gotowaniu, chleb arabski to prosty w wykonaniu przepis, który zdecydowanie powinien przypaść do gustu każdemu, kto choć raz go spróbuje. Zobacz na https://ekmek.pl/