Borówka amerykańska elliott sadzonki

Borówka amerykańska – właściwości lecznicze

Borówka amerykańska elliott sadzonki od lat ceniono za jej korzystny wpływ na zdrowie i profilaktykę chorób. Uwzględnienie tego owocu w codziennej diecie polecane jest szczególnie kobietom w ciąży, ponieważ ze względu na dużą zawartość kwasu foliowego korzystnie wpływa na rozwój płodu. Naturalne przeciwutleniacze wspomagają natomiast obniżenie cholesterolu i zmniejszają tym samym ryzyko wystąpienia miażdżycy.

Duża zawartość witaminy A pomaga chronić wzrok i wspiera leczenie zaćmy. Błonnik, obecny w dużej ilości w borówka amerykańska elliott sadzonki, przyspiesza przemianę materii oraz reguluje procesy trawienie. Nie można również przeoczyć dobroczynnego wpływu borówki na pracę mózgu, regularne spożywanie tego owocu może nawet przyczynić się do odwrócenia procesów utraty pamięci. Z borówka amerykańska elliott sadzonki można również zrobić napar, który wykazuje działanie uspokajające oraz ułatwiające zasypianie.

borówka amerykańska elliott sadzonki

Borówka amerykańska jako cenny składnik kosmetyków

Borówka amerykańska elliott sadzonki znalazła swoje zastosowanie nie tylko w kuchni i medycynie, lecz także w kosmetyce. Ekstrakt z tej rośliny występuje w składzie wielu kosmetyków, szczególnie poleca się go do cery zmęczonej i dojrzałej. Naturalne przeciwutleniacze wspomagają procesy regeneracyjne naskórka, przeciwdziałają starzeniu oraz ujędrniają skórę. Dodatkowo, borówka amerykańska elliott sadzonki zawiera resweratrol, który według badań wpływa na wybielenie przebarwień oraz redukcję zmarszczek.

Przeczytaj więcej na: https://romanscy.info/borowka-amerykanska/