Zaburzenia psychiczne są powszechne – i nie może być to powód do wstydu

Kwestie chorób mentalnych, zaburzeń osobowości albo kłopoty emocjonalne to ciągle w Polsce tabu obchodzone z daleka nie jedynie w sferze publicznej, lecz także w toku przyjacielskich pogawędek przy kawie czy herbacie.

konsultacje psychologiczne poznań

Osoby poddające się leczeniu psychiatrycznemu albo odbywające spotkania z psychologiem do tej pory są piętnowane i zwłaszcza w małych, zaściankowych miastach przesuwane na margines życia społecznego. Natomiast wystarczy wymienić najbardziej znane statystyki, aby oznajmić, iż opieki psychologicznej w naszym kraju wymaga co dziesiąta osoba dorosła. Połączone jest to z rozmaitymi wymiarami – zarówno kłopotami emocjonalnymi, które pojawiły się w czasie dzieciństwa, jak i z przykrymi sytuacjami okresu dorosłości. Jedną z najmocniej rozpowszechnionych|wszechobecnych w największym stopniu schorzeń współczesności jest depresja. Jest ona coraz częściej diagnozowana zarówno u osób młodych, działających zawodowo, jak i u grupy emerytów. Źródła przeciągającego się obniżonego nastroju, który nieraz hamuje normalne życie, mogą być rozliczne, jednak żeby rozpocząć funkcjonalne leczenie, zawsze niezbędne będą konsultacje psychologiczne Poznań. Wizyty u psychologa rekomendowane są nie jedynie osobom zagrożonym stanami depresyjnymi. Za pomocą systematycznej pracy z doświadczonym terapeutą jest się w stanie nauczyć przykładowo rozróżniania swoich emocji i tego, jakim sposobem można nimi kierować. Wiedza ta może przynieść rewolucję w kontaktach zawodowych, jak i osobistych. Raz po raz częściej wykazuje się też, iż konsultacje psychologiczne należy realizować u dzieci.

Kłopoty wychowawcze wielokrotnie wywodzą się z zaburzeń osobowości, które skutecznie ma się możliwość wyprowadzić za sprawą systematycznej pracy na sesjach. Konsultacja u psychologa ma możliwość także przynieść ulgę w kontaktach w związku – terapia małżeńska uchroniła już wiele par przed rozwodem.