Własna grillo wędzarnia w ogrodzie? Jak najbardziej!

Smak samodzielnie upieczonej karkówki na grillu czy też świeżo uwędzonej kiełbasy z pewnością jest nie do przecenienia. Jest to również znacznie zdrowsza alternatywa dla nafaszerowanych chemią fast-foodów z barów szybkiej obsługi. Grillowanie w doborowym towarzystwie w swoim przydomowym ogrodzie to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z bliskimi oraz doskonałe uzupełnienie ogrodowej architektury. W domowych wędlinach nie ma miejsca na chemiczne dodatki i sami możemy zdecydować o tym, kiedy i co chcemy przygotować, a możliwości jest sporo. Biesiadowanie w ogrodzie w sezonie letnim to przecież czysta przyjemność.

Własna grilo wędzarnia w ogrodzie? Jak najbardziej!

Mobilne grille mogą się schować, jeśli chodzi o walory estetyczne i wielofunkcyjność murowanych grillów z wędzarnią. Pełni on bowiem funkcję grilla, wędzarni i kominka oraz ogrodowej dekoracji. Posiadanie murowanego grilla pozwala poczuć się jak za młodych czasów przy ognisku na plaży. Jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czas u z przyjaciółmi czy z członkami rodziny na świeżym powietrzu, zajadając się smacznymi i zdrowymi przysmakami.

Grillować można przecież nie tylko mięso, ale i wędliny czy też warzywa.

Znajdą coś dla siebie zarówno mięsożercy, jak i roślinożercy. W wędzarni można przygotować mięsa i wędliny oraz sery zarówno na zimno, jak i na gorąco, w zależności od tego jaki smak pragniemy uzyskać. Taki murowany grill z wędzarnią można usytuować w dowolnym miejscu w ogrodzie, ale ze względu na ogień i dym należy zachować wystarczająco dużą odległość od domu. Najlepiej sprawdzi się jakieś reprezentacyjne miejsce osłonięte od wiatru, aby grill stanowił nie tylko dodatkową atrakcję, ale i główny element dekoracyjny ogrodu. Do grillo wędzarni warto dopasować również dodatkowo wyposażenie w postaci ławek, siedzisk, stołów, podestów i oświetlenia. Wszystko to razem sprawi, że nasz ogród nabierze charakteru i miło będzie się przy nim biesiadować.

wedzarnia

Decydując się na grillo wędzarnie do swojego ogrodu, należy kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Powinien on być także dostosowany do aranżacji naszego ogrodu. Znaczenie ma także to, aby dopasować wymiary grilla do powierzchni swojego ogrodu, aby przypadkiem nie zdominował on otoczenia. Jeśli grill usytuowany będzie stosunkowo blisko granicy działki, to warto dodatkowo zainwestować w wysoką i bujną roślinność, aby sąsiedzi przypadkiem nie narzekali na dym i głośne odgłosy biesiadowania. Jeśli dysponujemy dużym ogrodem, to warto wyznaczyć specjalne wnętrze na grilla i zagospodarować je tak, aby grillowanie było jeszcze wygodniejsze.