Trochę wiadomości o kartach

Często słyszy się o wypływach czy też nawet o nielegalnym handlu bazami danych osobowych obejmujących takie dane jak numer dowodu osobistego, PESEL czy imiona rodziców. Postacie niepowołane mogą zastosować takich informacji, tak aby spokojnie zaciągnąć w naszym imieniu zadłużenie w banku. Przez to ostatnimi laty zauważamy jeszcze wyższe zaostrzenie strategii dotyczącej protekcji danych osobowych użytkowników indywidualnych. Nawet najmniejsze korporacje zobowiązane są raportować swe zbiory informacji do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, a te najogromniejsze mają wielostronicowe dokumenty wewnętrzne dotyczące administrowania i dostępu do całkowitych danych osobowych swych klientów.

Karty magnetyczne

Identyfikatory plastikowe

W korporacjach, pracownikom daje się karty magnetyczne, by postacie naoczne lub nieupełnomocnione nie miały dostępu na teren zakładu pracy. Dopuszcza to również na zachowanie dogłębnych danych na temat tego, kto i kiedy wchodził na obszar korporacji, co zdoła się okazać korzystne, w przypadku jeżeli próby okradzenia danych miał podjąć się pracownik. Osoby przebywające w spółce zdobywają też identyfikatory lub karty plastikowe z fotografią, jakie bezwzględnie muszą nieść przy sobie bezustannie. Karty plastikowe te są zwykle laminowane, ażeby ustrzec się podejrzeń o ich podrobienie i dodatkowo weryfikowane przez asekurację przy każdym wyjściu i wkroczeniu z zakładu pracy.

Karty plastikowe

Karty magnetyczne

Nadzwyczaj istotnym czynnikiem pozwalającym na ochronę danych jest zarówno obowiązująca taktyka comiesięcznej zmiany haseł na komputerach, przez jakie jest dopuszczenie do danych osobowych. Nie umożliwia to jednostkom postronnym na wykradzenie naszego hasła, bez ustanku jest ono zastępowane.
Wyjścia opisywane powyżej zdołają się wydawać nader drastyczne i przesadzone, ale tak naprawdę tylko ich egzekwowanie przez wszelkich pracobiorców da radę ubezpieczyć firmę przed wyciekiem danych osobowych, jaki może się skończyć pozwem sądowym, co więcej więzieniem.

Źródło: http://www.cardon.com.pl/