Nieodgadnione zakątki Polski

Za jakiś czas skończy się zima i będzie można wykorzystywać uroki natury w niejednym takiego wyrażenia znaczeniu. Spacerowanie, kajaki, jazda rowerem, jazda konno – to tylko parę z atrakcji, na jakie będziemy mogli niebawem pozwolić. Miłośnicy obcowania z naturą odszukają z pewnością powód do wyjścia z domu a także będą potrafili efektywnie zagospodarować dostępny czas.

dolina baryczy agroturystyka

Mieszkańcy regionów dolnośląskiego oraz wielkopolskiego na pewno podpowiedzą turystom, dokąd można się udać w tymże obszarze Polski. Sporo przepięknych miejsc zostało schowanych z dala od głównych tras przejazdowych. Należy się nieco pofatygować, żeby je odnaleźć, jednak satysfakcja, gdy się tego w końcu dokona, w rzeczy samej będzie ogromna.

Jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc we wskazanym rejonie jest Park Krajobrazowy dolina baryczy agroturystyka. To miejsce idealne na spacerowanie oraz obserwowanie okazjonalnej natury. Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, że w takim regionie da się zobaczyć każdego dnia więcej niż dwieście typów ptaków wodno – błotnych – o wyjątkowym upierzeniu i posturze. Pewna grupa z nich okaże się z pewnością nieobca ogółowi Polaków – chociażby z filmów dokumentalnych bądź z nauki przyrody w szkole. Ale pojawiają się w tym miejscu także typy nie tak powszechne, które powszednio byłaby okazja napotkać jedynie w ZOO. A tu są dostępne ot tak.

Dolina Baryczy Agroturystyka

Oczywiście, nie wolno ich płoszyć, czy też próbować dopaść. Cały ten obszar ma pozostające pod ochroną siedliska wodne oraz strażnicy zabezpieczają swe unikaty przed natarczywymi turystami. Zwłaszcza, że zastraszone ptaki mogłyby wykazywać problemy ze znalezieniem miejsca spoczynku oraz wykarmieniem małych ptaszków. Nie ma sensu w ten sposób ryzykować.

dolina baryczy agroturystykaJeżeli myślą Państwo, że w takim parku są do dyspozycji noclegi, to są Państwo w błędzie. Rejon będący pod ochroną posiada należyte normy, porządkujące przeróżne pomysły podróżników udających się w to miejsce. Schronienie można znaleźć w sąsiednich osadach i z tego miejsca wyruszać do parku.