Nieco nowości w kwestii prezentu dla dziecka

Liczba okazji, przy jakich nabywamy prezenty dla naszych pociech jest faktycznie ogromna w skali roku. Dajemy prezenty najmniejszym członkom rodziny w dniu urodzin, w Boże Narodzenie, na Wielkanoc, na Dzień Dziecka, z okazji wygrania turnieju edukacyjnego czy też zdobycia świadectwa z wyróżnieniem. Maluch ma w takim przypadku mnóstwo zabawek, puzzli, ekwipunku sportowego oraz w pewnym momencie nadchodzi moment, w jakim mamy wielki problem, gdyż nie mamy pojęcia co dać na prezent. Przecież syn czy córka już wszystko mają, a jeżeli nie wszystko to takie zabawki, jakie można by nabyć nie są tolerowane przez rodziców.

Własny miś na zamówienie

Powodem bywa na przykład to, że zabawka jest hałaśliwa bądź ma małe fragmenty. I cóż wtedy? Zdaje się, iż możliwości nie ma za wielu. Kilka się jednak znajdzie. Możemy wziąć malucha na calutki dzień w wesołym miasteczku lub na wycieczkę do zoo lub innego miejsca, gdzie będzie wiele atrakcji w trakcie dnia, jakie nie dadzą maluchowi się nudzić ani przez chwilę.

Własny miś na zamówienie

Większość dzieci jednak preferuje zabawki materialne, zaś takie zabawy uważa bardziej za imprezę urodzinową, na jakiej zawsze jest wiele prezentów. Takim materialnym podarunkiem może być własny miś na zamówienie. Dziecko projektuje wtedy swoją osobistą, wyśnioną przytulankę. Rodzic może być wówczas pewien, iż taki miś w całości będzie odpowiadał wymaganiom malucha, zaś równocześnie będzie czymś unikalnym oraz jedynym w swoim rodzaju. Nikt inny nie będzie posiadaczem takiego misiaczka. Może on posiadać nóżki i rączki w różnych kolorach, różową bluzeczkę i niebieski kapelusz, może posiadać bródkę lub nie. Wszystko zależy od inwencji twórczej oraz kreatywności malucha bądź rodzica, który może wziąć udział w kreowaniu pluszaka. Frajdą będzie nie jedynie posiadanie tego typu zabawki, ale także proces jej tworzenia. Dziecku rozwija się w ten sposób wyobraźnia przez zabawę. Miłe z użytecznym.