Kanadyjskie samochody

Rozwój gospodarczy Polski współgra z wzrostem zamożności społeczeństwa. Obecnie wiele rzeczy jest w dużej mierze bardziej dostępnych niż kiedyś, a to co było symbolem luksusu współcześnie staje się codziennością. Zjawisko to możemy zaobserwować w wielu dziedzinach życia społeczno-gospodarczego, w tym również w motoryzacji.
	samochody importowane z kanady

Praktycznie każda statystyczna, polska rodzina posiada na stanie jeden samochód. W wielu przypadkach jest to nawet więcej. W dużej mierzy wynika to z konieczności korzystania z niego jako środka transportu do pracy, czy też odwiezienia dzieci do szkół. Nie zawsze komunikacja publiczna działa w sposób wystarczający i odpowiedni. W dużej mierze motoryzacja w Polsce opiera się na używanych samochodach importowanych za zachodniej granicy. Po wprowadzeniu przepisów restrykcyjnie odnoszących się do norm spalania paliw, czy też wieku, import używanych samochodów trochę zmalał. Co więcej wyczerpały się również zasoby używanych samochodów na najbardziej popularnych kierunkach, tj. z Niemiec i Francji. Co więcej nie zawsze mamy pewność, czy nie są one specjalnie podrasowane lub co gorsza, czy nie są one powypadkowe. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się samochody importowane z Kanady. Dzięki temu mamy pewność, że pochodzą one z kraju o wysokiej kulturze jazdy i nie są one kolokwialnie mówiąc zajechane. Co więcej opłaty celne nie są radyklanie wysokie, co sprzyja sprowadzaniu aut o wysokiej wartości, bo wówczas w większej mierze rekompensowany jest koszt sprowadzenia takiego auta. Możemy też postarać się wyszukać też typy aut specjalnie przygotowywanych na rynek amerykański i kanadyjski, które nie są normalnie dostępne w ofercie firm motoryzacyjnych skierowanej na Europę.

Podsumowując należy podkreślić, że sprowadzanie aut z Kanady jest bardzo korzystne, zwłaszcza w przypadku aut droższych. Dzięki temu koszt przesyłki takiego auta jest proporcjonalnie niższy w stosunku do ceny. Możemy w ten sposób również pozyskać modele samochodów specjalnie produkowanych na rynki amerykańskie i kanadyjskie.