Joga hormonalna pomaga na ‚kobiece sprawy’.

Dzisiejsze społeczeństwo zdaje się mieć lepszą jaźń co do kwestii naszego zdrowia. Ludzie najczęściej zdają sobie sprawę, że tak samo poważny jak np. adekwatna dieta, jest ruch. Sport współcześnie obejmuje wysokie położenie w hierarchii społecznych rozrywek, a równocześnie potrzebnych rzeczy do zrealizowania w trakcie dnia. Obfitiść rozlicznych dziedzin a także pomysłów gimnastycznych gwarantuje wybranie przez każdą istotę szyku ćwiczeń odpowiedniego właśnie dla niej. Możność wymieniania się doznaniami na tego rodzaju temat między miłośnikami pewnej dyscypliny, chociażby poprzez opiniowanie w mediach społecznościowych, poważnie tutaj upraszcza. Kolejnym etapem jest już wynalezienie grupy ćwiczeniowej lub – zależnie od zainteresowań – osobistego cyklu zajęć i zaczęcie przychodzenia na sesje. O ile sposób praktykowania gimnastyki zadowoli oczekiwania, przebiega zwykle okres intensywnych ćwiczeń.

 joga hormonalna

Ciekawą myślą zdaje się być joga hormonalna. To coś o wiele więcej niźli tylko ćwiczenia – ma ona zalety terapeutyczne. Wskutek niej da się wznowić pracę żeńskich hormonów. Polega na wewnętrznym masażu, mocnych technikach oddychania, oraz ukierunkowaniu energii życiowej na organy odpowiedzialne za pracę układu dokrewnego. Poprawia kondycję, zwalcza sprawnie mnóstwo dotkliwych, przykrych wręcz dolegliwości. Treningi pochodzące z tego rodzaju jogi wpływają wprost na jajniki, tarczycę, przysadkę, nadnercza.

Taki sposób gimnastykowania się potrzebny jest paniom rozpoczynającym czas menopauzy i przekwitanie, mającym kłopoty z płodnością, ujętym zakłóceniami hormonalnymi (np. zespołem policystycznych jajników, zaburzeniami cyklu menstruacyjnego, silnym zespołem napięcia przedmiesiączkowego).

W pierwszej chwili niezbędne są wykwalifikowane konsultacje z terapeutką, dobierającej do każdego kłopotu odpowiednie pozycje.