Gdzie zyskać zaszczepki borówki?

Borówka amerykańska to jagoda, jaka jest z powodzeniem pielęgnowana od pewnego już czasu w naszych warunkach. Co więcej – jak wskazują dane – Rzeczpospolita jest trzecim krajem na świecie i 1. w Europie eksportującym owoce tej jakże wartościowej pod niezliczonymi względami rośliny. Otóż borówka amerykańska cechuje się wspaniałymi atutami smakowymi, ale także przemawiają za nią pozytywy lecznicze. Jest ona nade wszystko zasobnym zarzewiem witaminy C, zawiera też niemało witamin z gromady B (B1, B2, B3, B6, kwas foliowy), witaminy A i E, bywa obfita w polifenole oraz pektyny, czyli typ błonnika pokarmowego, jaki rozkłada się w H2O.

To jeszcze nie całość, bo w borówkach znajdują się również: selen, cynk, miedź, potas, fosfor, magnez, sód, żelazo i wapń.
I jeszcze jedno: nie jest wysokokaloryczna. Tak więc jedzmy borówki, tak długo jak posiadamy je w sprzedaży, ponieważ to wyłącznie zdrowie.

O ile ktoś ma działkę czy też ogród, zdoła wyposażyć się w sadzonki borowki amerykanskiej i zacząć tejże uprawę. Sadzonki borowki amerykańskiej dostępne są praktycznie w jakikolwiek punkcie rolniczym. Można je sadzić przez cały sezon, ale najkorzystniej robić to na wiosnę oraz w jesieni. Swoją drogą w podobny sposób postępuje się ze wszystkimi roślinami. Komfortowo też będzie złożyć zamówienie na borówkowe sadzonki za pomocą internetu. W internecie wynajdziemy niemało propozycji w tym aspekcie. Wystarczy zatem w daną wyszukiwarkę internetową wpisać zapytanie: borówka amerykańska sadzonki, a już po chwili przed swoimi oczyma pojawi się mnogość stron proponujących zazwyczaj 2-3-letnie rośliny, jakie już w kolejnym roku winny zaowocować.

sadzonki borowki amerykanskiej


Zabierając się za hodowlę borówki, trzeba spełnić kilka zasad, aby nasze zabiegi nie zmarnowały się. Roślina winna zostać wsadzona na stanowisku nasłonecznionym oraz osłoniętym od wiatru. Powinno się również przygotować dla niej stosownie zakwaszone, przepuszczalne i również zasobne w składniki żywnościowe podłoże.

Jesień za pasem, więc korzystajmy z ofert typu: borówka amerykańska sadzonki lub sadzonki borowki amerykanskiej i zakładajmy domowe hodowle.