Co wskazane jest znać na temat wydruków na koszulkach.

Mnóstwo z nas chce poczuć się wyróżnionym spośród tłumu. Poniektórzy wybierają tatuaże, natomiast inni eksperymentują z indywidualnym wydrukiem na ubraniach. Obie te formy to metody reprezentowania siebie. Dlatego że profesjonalistami od malunków nie jesteśmy to zajmiemy się opisaniem najlepszych możliwie metod druku.
Pierwszą metodą jest druk dtg. W danej technice nie musimy przygotowywać klisz, matryc czy też sit.

Druk dtg

Automatycznie minimalizuje to koszty – zwłaszcza przy małych nakładach. Jest to nadzwyczaj łatwy oraz wygodny sposób, ponieważ wydruk tworzony jest od razu na koszulce. Istotnym plusem jest również opcja wydruku w pełnym odcieniu w liczbie jednej sztuki. Do tego ceny nie są wygórowane. Druki są wyraźne i wielobarwne, z kolei najładniejsze efekty uzyskuje się drukując logotypy z przejściami odcieni. Jest to jedyny sposób na realizację tego druku. Druk DTG stosuje się wyłącznie do oznakowywania odzieży bawełnianej! Głównym atutem jest realistyczne formowanie kolorów i wzorów, które jest nieosiągalne dla pozostałych metod przy niskich nakładach i wydatkach.

Druk dtg

Dawniej mogliśmy wyłącznie pomarzyć o skomplikowanych ilustracjach. Wydruk ten zrealizował nasze oczekiwania oraz wielowymiarowe grafiki o wymiarach 1440 x 1440 dpi nie są w tym momencie problemem nie do przejścia. Utworzenie swojej szafy to wielka frajda. Nasza odzież jest unikatowa a także niedroga. Kolejną techniką jest sitodruk. Wykonujemy dzięki niemu wydruki na tekstyliach takich jak: koszulki, czapki, torby, bluzy oraz uniformy. Farby można mieszać bez ograniczeń, a specjalne programy obliczają dokładnie porcję danego barwnika. Przeważnie wykorzystywane barwniki to plastizole. Możliwe jest także użycie farb wodnych bądź wywabowych. Poprawnie utworzony wydruk nie może zejść po praniu. Ceny są stałe bez względu na wielkość nakładu.
Oba typy druku są skuteczne a także dobre jakościowo. Nadruk jest trwały oraz nie spiera się tak szybko, jak to bywa przy odzieży z sieciówek.