Co powinno się znać na temat kontroli dostępu?

Kiedyś chodząc do pracy nie czuliśmy się aż tak pewni, jak teraz. Nie było kamer, kart dostępu, wszelakich kontroli drogą elektroniczną. Obecnie technika mocno się rozwija co wykorzystują wszyscy we wszelkich dziedzinach. zarówno pracodawca w miejscu pracy dąży do tego by jego pracownicy mieli zapewnione bezpieczeństwo.

Jednymi z takich nowinek technicznych jest kontrola dostępu regulowana przez bramki obrotowe. w jaki sposób to działa? Na ogół podczas zatrudnienia zostaje wydawana karta z informacjami o pracowniku (imię, nazwisko, zdjęcie). Karta może mieć jeden z dwóch typów bezpieczeństwa – chip albo kod kreskowy, który reaguje w czasie skanowania i wówczas bramki zostają otwierane. Pomału kody kreskowe przestają być tak lubiane, jak chipy. Z jakiej przyczyny? Dlatego że, gdy wielokrotnie jest przeprowadzana kontrola dostępu poprzez ów bramki obrotowe to kod kreskowy zostaje po prostu starty.


Kontrola dostępuŻeby przedłużyć życie takich kart możemy umieścić je w silikonowych czy plastikowych pokrowców. Jest to całkiem porządna metoda aczkolwiek nie jest niezawodna – kod kreskowy i tak prędzej czy później zostanie przetarty, co zdoła owocować brakiem możliwości wstępu do miejsca pracy. Także człowiek, który jest zatrudniony kilka, kilkanaście lat po zniszczeniu takiego kodu raczej nie zostanie przepuszczony przez bramki obrotowe. A to dlatego, iż kontrola dostępu jest kompletnie zautomatyzowana oraz niezwykle rzadko możemy spotkać jeszcze dodatkowo ochroniarza.

Kontrola dostępu

Biorąc pod uwagę liczbę dokonywanych przewinień w miejscu zatrudnienia poprzez ludzi niezatrudnionych w danym zakładzie, to rozwiązanie sprawia, iż personel czuje się bezpieczniej. Rzecz jasna zawsze występuje prawdopodobieństwo, że nawet mimo tych nowoczesnych zabezpieczeń coś nam się może stać. W związku z tym mimo wszystko powinno się mieć oczy szeroko otwarte, a każde podejrzenia dotyczące bezpieczeństwa natychmiast adresować do szefa. Porządny pracodawca nie pozostawi sprawy biernej.