Ciekawostki dotyczące stoisk targowych.

Idąc przez miasto, na pewno zdarzyło wam się widzieć sporo stoisk targowych. Na większości targów możemy je odnaleźć, są to małe stragany, w których możemy kupować małą ilość towarów. Za to zazwyczaj proponują one większą jakość aniżeli na masową skalę wyprzedające cały asortyment hipermarkety (szczególnie jeżeli mówimy o jedzeniu). Nie musimy w takim razie niepokoić się o dużą dawkę chemii i właściwości rakogennych. Stoiska targowe są najczęściej kierowane przez ludzi, którzy sprzedają własne produkty bądź pozyskują je prosto od rolników. To przede wszystkim sprawia, że jest takim zaufanym źródłem.

zabudowa stoisk targowych
Nie każdy jednak wie jak wygląda i jak wiele nakładów pieniężnych wymaga budowa stoisk targowych. Z tego rodzaju stoiskami możemy również nieraz natknąć się w galeriach handlowych. Ich tworzenie nie jest tak skomplikowane jak planowanie całego sklepu, aczkolwiek wymaga trochę pracy i zaangażowania. Konieczne oczywiście jest ustawienie lady z miejscem dla sprzedającego. Poza tym musi być miejsce dla klienta, najlepiej siedzące, by umilić wyczekiwanie. Coraz bardziej znanym rozwiązaniem staje się też ulokowanie ładowarki do telefonu. Dziś, gdy baterie z reguły nie wystarczą na cały dzień, jest to fenomenalne wyjście, które zwróci uwagę znacznej ilości ewentualnych klientów.

Zabudowa stoisk targowych dobrze by składała się także z zauważalnego loga marki, lecz trzeba zaprojektować je w taki sposób, by zachęcało. Powinno mieć popularne odcienie, ale nie być zbyt nachalne, ludzie tego nie lubią. Zazwyczaj nie odnajdziemy w takim stanowisku drzwi, ponieważ jest to otwarta przestrzeń, chociaż zdarzają się wyjątki. Miejsce, gdzie obsługujemy konsumenta nie powinno niestarannie wyglądać, w przeciwnym wypadku możemy mieć kłopot z konkurencją, która lepiej troszczy się o konsumenta. Nie musimy się niepokoić o bezpieczeństwo, jako że za sprawą braku ścian, wszystko jest na widoku.

Źródło: abamus.pl